APIVITA EXPRESS BEAUTY Μάσκα για Ενυδάτωση& Αναζωογόνηση με αλόη
Η μάσκα προσώπου EXPRESS BEAUTY με αλόη, ένα γνωστό θεραπευτικό φυτό που χρησιμοποιείται σαν συμπλήρωμα διατροφής για την τόνωση του οργανισμού, ενυδατώνει και καταπραΰνει άμεσα την επιδερμίδα.
Ξεδιψάει και αναπληρώνει την υγρασία της επιδερμίδας χάρη στην αλόη, στο υαλουρονικό οξύ και στο εκχύλισμα τριαντάφυλλου
Βελτιώνει την ελαστικότητα της επιδερμίδας χαρίζοντας της απαλή και λεία υφή με λάδι jojoba, έλαιο σιταριού, βούτυρο καριτέ και ελληνικό θυμαρίσιο μέλι
Τονώνει και αναζωογονεί με αιθέριο έλαιο περγαμόντο
Το νερό έχει αντικατασταθεί από ένα έγχυμα Ελληνικού βιολογικού τσαγιού του βουνού με αντιοξειδωτική δράση.
ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΔΕΡΜΑΤΟΣ
ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΕΛΕΓΜΕΝΟ
Απλώστε ένα πλούσιο στρώμα σε καθαρή επιδερμίδα, αποφεύγοντας την περιοχή των ματιών. Αφήστε για 10 λεπτά, αφαιρέστε την περίσσεια της μάσκας με χαρτομάντηλο ή με νωπό βαμβάκι και στη συνέχεια ξεπλύνετε με άφθονο νερό.
Χρησιμοποιήστε το 1-2 φορές την εβδομάδα.
Για εξωτερική χρήση μόνο.
Η Mάσκα Προσώπου ΕXPRESS BEAUTY για ενυδάτωση με αλόη έχει πλούσια σύνθεση και περιέχει 96% φυσικά συστατικά.
Περιέχει: Αλόη, Ελληνικό θυμαρίσιο μέλι,Έλαιο jojoba, Χυμός Τριαντάφυλλο, Αργινίνη, Έλαιο σιταριού, Βούτυρο καριτέ, Aλόη, Πανθενόλη, Υαλουρονικό Οξύ, Αιθέριο έλαιο περγαμόντο, Έγχυμα από ελληνικό τσάι του βουνού
Χωρίς την προσθήκη σε: Parabens, Silicones, Propylene glycol, Mineral oil, Ethanolamine, Phthalates, PCM, NM, Phenoxyethanol, Butylene glycol, PEG, PCM, NM
Βάση από Φυτικά Εγχύματα – Πατενταρισμένο έγχυμα από ελληνκό βιολογικό τσάι του βουνού* από πιστοποιημένες βιολογικές καλλιέργειες
Το νερό αποτελεί περίπου το 70% ενός καλλυντικού προϊόντος. Στην APIVITA αντικαθιστούμε το νερό με εγχύματα φυτών ώστε κάθε προϊόν από τη βάση του να είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικά και άλλα δραστικά συστατικά που να ενισχύουν τις δράσεις του. Για το πατενταρισμένο έγχυμα από ελληνκό βιολογικό τσάι του βουνού επιλέξαμε τρεις διαφορετικές ποικιλίες τσάι του βουνού (Sideritis Scardica, Sideritis Perfoliata, Sideritis Raeseri) που συλλέγονται από βιολογικές καλλιέργειες στον Όλυμπο, μία περιοχή με ιδανικά εδάφη για την καλλιέργεια του σιδερίτη. Το έγχυμα αυτό προσφέρει αντιοξειδωτική και ενυδατική δράση στο προϊόν. Κλινικές in vitro μελέτες έδειξαν ότι:
Ενεργοποιεί τις σιρτουίνες, πρωτεΐνες που σχετίζονται με την αντιγήρανση, αφού συμβάλλουν στην επιδιόρθωση των βλαβών του κυττάρου.
Ενεργοποιεί τις ακουαπορίνες, κανάλια ανταλλαγής νερού, σημαντικά για την ενυδάτωση της επιδερμίδας